Ankara Mamak’ta Mutlu Aile Yaşam Merkezi Hizmete Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Mamak ilçesinde yapımını tamamlayarak hizmete açtığı Mamak Mutlu Aile Yaşam Merkezi (AYM), vatandaşların gözde mekanı haline geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin yaşam kalitesini artırarak ailece hoş vakit geçirebilecekleri alanların sayısına her geçen gün yenisini ekliyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılışı gerçekleştirilen Mamak ilçesindeki Mutlu Aile Yaşam Merkezi, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Mutlu Mahallesi’nde 25 bin metrekarelsj alanf inşa edilen ve 6 kattan oluşan dev Aile Yaşam Merkezi, bünyesinde gençlik merkezi, çocuk etkinlik merkezi, çocuk kulübü, kişisel gelişim merkezi, danışmanlık merkezleri, BELMEK, e- spor merkezi ve bağımlılıkla mücadele merkezi gibi birçok alanı barındırıyor. AYM’de ayrıca konferans salonu, fuaye alanı, kütüphane, kafeterya, teras, spining salonu, fitness salonu, sauna ve kapalı havuz gibi ortak kullanım alanları da bulunuyor. Aile Yaşam Merkezi içerisinde tasarlanan bu alanlar; zihinsel, fiziksel ve sosyal açıdan tüm talep ve ihtiyaçları karşılayacak, 7’den 70’e her yaşa hitap edecek şekilde dizayn edildi.

“Aile yaşam merkezi sayımız 34’e çıktı”

Başkentlilerin yaşam kalitesini artırmak için Aile Yaşam Merkezlerinin sayısını artırmaya devam edeceklerini dile getiren Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Doç. Dr. Serkan Yorgancılar şunları söyledi:

“Mamak Mutlu Aile Yaşam Merkezi’ni hizmete açmış bulunmaktayız. Bu dev tesisimiz iki tane yüzme havuzumuz, kapalı spor salonumuz, E-Spor Merkezimiz ve çocuk etkinlik merkezimiz gibi birçok aktiviteyi barındırıyor. Bu açılan merkezle birlikte açılan Aile Yaşam Merkezi sayımız 34’e çıktı. 25’inci Çocuk Etkinlik Merkezimizi açtık. 5 tanesini de açmak üzereyiz. Buradaki kadın lokali ile birlikte kadın lokali sayımız 24 oldu. Buradan bütün Ankaralılara seslenmek istiyorum, AVM’ye değil AYM’ye gelin.”

Üyelikler yıllık olarak alınıyor

Mamak Mutlu Aile Yaşam Merkezi’ne üyelikler yıllık olarak alınıyor. 3-18 yaş aralığında olanlar form doldurarak merkeze üye olabilirken, 29 yaşına kadar olan vatandaşlardan üyelik esnasında herhangi bir ücret talep edilmiyor. 30-60 yaş aralığındaki kişiler ise yıllık 214.50 TL ödeyerek merkeze üye olabiliyor. 61 yaş ve üzeri vatandaşlar da yine merkeze üyeliğini ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyor. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir