Sevgilisini döven oyuncu Jonathan Majors, hapse girmeyecek

Eski sevgilisine saldırmasının ardından hüküm giyen ABD’li ünlü oyuncu Jonathan Majors’ın davasında yargıç kararını verdi.

Yargıç Michael Gaffey, eski sevgilisi Grace Jabbari’ye saldırmaktan hüküm giyen Majors’a hapis cezası verilmesi gerekmediğini hükmetti ve denetimli serbestlik uygulanmasına karar verdi.

Mahkûmiyetinin ardından Marvel tarafından işten çıkarılan ABD’li aktörün 52 haftalık bir aile içi şiddet müdahale programını tamamlaması gerekiyor.

Yargıç, Majors’ın ruh sağlığı terapisine de devam etmesi gerektiğine hükmetti.

Majors mahkeme salonundan ayrılırken hakkındaki kararla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

NE OLMUŞTU?

Majors, eski sevgilisi Grace Jabbari’nin kendisini tokatlamak ve arabadan çıktıktan sonra arabaya zorla atmak, kolunu bükmek ve elini yaralamakla suçlamasının ardından 2023 yılında New York’ta tutuklanmıştı.

İlk duruşma sırasında, Majors ve Jabbari’nin 25 Mart’ta bir araçta defalarca itişip kakıştıklarının güvenlik kameralarındaki görüntüleri gösterilmişti. Fotoğraflar ve kısa mesajlar istismarın kanıtı olarak sunulmuştu.

Majors, Jabbari’ye saldırdığını reddetmiş ve kendisinin saldırıya uğradığını iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılar davanın dayanaktan yoksun olduğunu söylemişti.

Jonathan Majors, aralık ayında jüri tarafından suçlu bulunmuştu.

PROJELERİ İPTAL EDİLMİŞTİ

Jabbari, Majors ile Marvel’ın Quantumania’da hareket koçu olarak çalışırken tanışmıştı.

İddialarla ilgili haberler çıktıktan sonra, projeleri ertelenirken, ABD Ordusu da aktörün yer aldığı bir dizi reklamı dolaşımdan çekmişti. Ayrıca Walter Mosley’nin The Man in My Basement adlı romanının uyarlamasından da çıkarılmıştı.

Aktörün bir başka projesi de Walt Disney Studios’un takviminden çıkarılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir