Putin’in yakın arkadaşının Ukrayna’dan iki küçük çocuğu yasa dışı olarak evlat edindiği ortaya çıktı

T24 Dış Haberler

İşgal altındaki Ukrayna’dan iki çocuğu kaçırdığı iddia edilen 71 yaşındaki Putin yanlısı önde gelen bir Rus politikacı hakkındaki skandal derinleşti.

Adil Rusya partisinin lideri Sergey Mironov, beşinci eşiyle birlikte 10 aylık bir kız ve 2 yaşında bir erkek çocuğunu kaçırmasının ardından savaş suçu işlemekle itham edildi. 

Politikacı, 56 yaşındaki eşi Irina Varlamova ile birlikte bir yetimhaneden Marina Mrionova adlı kızı evlat edinip adını ve doğum belgesini değiştirerek Moskova yakınlarında doğmuş gibi göstermekle suçlanıyor. 

Yapılan bir araştırma, gerçek adı Margarita olan kızın Ukraynalı yasal bir vasisi olduğunu ve şu anda çocuğun Anna adındaki ablasının savaştan kaçarak Yunanistan’da sürgünde yaşadığını ortaya çıkardı. 

Ukraynalı yetkililer, kardeşiyle yeniden bir araya gelebilmesi için politikacı ve eşinin kızı geri vermesini talep etti. 

Ukrayna TSN TV kanalına göre, o zamanlar 2 yaşında olan ve şu an 4 yaşında olduğu düşünülen çocuk geçirdiği bir hastalığın ardından terk edildi. Varlamova’nın sızdırılan e-postaları, kendisine “düşük kaliteli bir çocuk” verildiğinden şikayet ettiğini ortaya koydu. 

Çocuğun akıbeti bilinmezken, Ukrayna Başsavcılığı Çocuk Koruma Dairesi Başkanı şunları söyledi: “Erkek olan çocuğun şu anda nerede olduğuna dair hiçbir bilgimiz yok. Rusya’da kaçırılan çocukların bulunmasını imkansız hale getirmek için ilk düzenledikleri şey sahte bir doğum belgesidir. Mironov ve Varlamova’nın çaldığı kız yeni bir kimlik aldı. Artık yeni belgede yazdığı gibi Ukraynalı Margarita Prokopenko değil, Moskova bölgesinde doğan Marina Mironova.” 

Marina’nın 11 yaşında olduğu belirtilen ablası Anna, her iki kızın da yasal vasisi olan vaftiz annesi Daria Repina tarafından büyütülüyor ve Marina’nın iadesi talep ediliyor. 

Daria Repinaşunları söyledi: “Çocuğun hayatta olduğunu ve evlat edinildiğini öğrendiğimde bu bizim için büyük bir mutluluk oldu. Bu, onu geri alma şansımız olduğu ve bizimle birlikte olabileceği anlamına geliyor. Çocuklar yeniden bir araya gelecek çünkü ikisi birlikte büyümeli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir