Ev düzerken tırım tırım kaçılması gerekenler! Sakin bir evin 5 altın kuralı

Eviniz sizi yorgun ve sinirli mi hissettiriyor? Yeniden dekore etme zamanı gelmiş olabilir. İşte bakımı kolay, huzur veren bir ev için kaçınmanız gereken 5 detay.

1- Parlak boya

Parlak boya güzel görünse de kiri çok fazla çeken bir yapısı vardır. Parlak boyalar yerine mat veya saten bir boya kullanmalısınız.

2- Profesyonel temizlik gerektiren halılar

Özel tasarlanmış halılar oldukça şık ve eşsiz görünebilir ancak bu tür halılar genellikle kuru temizleme ve özel bir temizlik gerektirir. Bu durum da hem pahalı olabilir hem de fazla zaman kaybına neden olabilir. Bu yüzden daha kolay temizlenebilen halılar tercih etmelisiniz.

3- Koyu zemin kaplaması

Eğer az halı kullanan biriyseniz ve evinizde evcil hayvan besliyorsanız zemin kaplamalarının rengi sizin için çok önemli olmalı. Çünkü koyu renkli zemin kaplamaları kiri çok fazla belli eder ve temizlemesi zordur bu yüzden orta tonlu ahşap rengini tercih etmelisiniz.

4- Açık dolaplar

Açık dolaplar şık olabilir ancak mutfağınızın her yerinde kullanmak, her rafı sürekli olarak temizlemeniz, tozunu almanız ve düzenlemeniz gerektiği anlamına gelir. Verimli depolama ve şık bir görünüm için kapalı dolaplara öncelik vermelisiniz.

Eşyalara kolay erişebilmek veya dekoratif parçaları sergilemek için açık raf eklemek sorun değil ancak aşırı açık raflar yalnızca dağınık bir görünüme sebep olur.

5- Sayısı fazla dekorasyon ürünü

Az bakım gerektiren bir ev söz konusu olduğunda dekorasyon ürünlerinizi mutlaka azaltmalısınız. Aşırı miktarda dekoratif ürün, sık sık toz almayı gerektirecek ve görsel karmaşaya daha fazla katkıda bulunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir